Blog o odchudzaniu.

African mango – hit czy kit?

African mango – hit czy kit?

African mango na odchudzanie

Wielkimi krokami zbliżają się zimne, jesienne dni, kiedy ze smutkiem zamieniamy lekkie, zwiewne szory i koszulki na grube swetry i spodnie. Naturalnie tego roczaju ubrania zakrywają sporą część naszego ciała, tym samym chowając parę nadrogramowych kilogramów. Krótsze dni i brak słońca może powodować lenia i przez okres jesienno zimowy może uzbierać się ich jeszcze więcej. Lecz nie musi tak być. Mówią, że sam proces odchudzania nie jest ani łatwy, ani tym bardziej szybki. Czy aby na pewno? Jak się okazuje, niekoniecznie. Wystarczy sięgnąć po skuteczny suplement diety. Jaki konkretnie?

Smakowity owoc, czy tylko?

Afrykańskie mango to nic innego, jak tylko pyszny, słodki owoc o żółto – pomarańczowym miąższu, w którego wnętrzu znajduje się pokaźnych rozmiarów, podłużna pestka. Wbrew pozorom to nie sam owoc, ale właśnie wspomniana pestka, a konkretniej rzecz ujmując zawarte w niej substancje — wykazują niezwykle silne właściwości odchudzające.

Jak działa ekstrakt z pestek afrykańskiego mango?

Afrykańskie mango to roślina, która jest znana ze swoich właściwości zdrowotnych. Do produkcji suplementów diety wykorzystywany jest ekstrakt z pestek tego egzotycznego owocu, który znacząco przyspiesza metabolizm i pomaga spalać tłuszcz, który przyjmujemy każdego dnia wraz z pożywieniem, a także nie dopuszcza do jego odkładania się w postaci nadprogramowych fałdek. Afrykańskie mango pomaga także walczyć z wysokim poziomem złego cholesterolu, usuwa toksyny, a także reguluje poziom białka C–reaktywnego, glukozy oraz adiponektyn, oraz glukozy we krwi. Tabletki z tym ekstraktem wstrzymują działanie dehydrogenazy glicerolo-3-fosforanowej, która jest enzymem odpowiedzialnym za przekształcanie glukozy w tkankę tłuszczową, co pomaga uniknąć efektu jo-jo. Regularne stosowanie naturalnego ekstraktu sprawia, że organizm lepiej radzi sobie z trawieniem cukrów oraz tłuszczu ze spożywanych posiłków, ograniczając skłonność do ich niepotrzebnego magazynowania.

Warto dodać, iż skuteczność wyciągu z pestek afrykańskiego mango potwierdziły badania Judith L. Ngondi, Juliusa E. Oben’a i Samuela R. Minka z University of Yaounde w Kamerunie. W eksperymencie wzięło udział 40 osób, z czego 28 przyjmowało wyciąg z Irvingia gabonensis, a 12 z nich, placebo. Po upływie ok. 4 tygodni porównano wagę ochotników. Wyniki okazały się zaskakujące. Masa ciała osób przyjmujących preparat z wyciągiem z pestek mango zmniejszyła się o ok. 5%, z kolei u ochotników, którym podano preparat placebo zaledwie o 1%. To jednak nie wszystko. W grupie przyjmującej suplement odnotowano również znaczny spadek całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, trójglicerydów i wzrost cholesterolu HDL. Jak więc widać na powyższym przykładzie, suplement z African Mango sprzyja zarówno utracie wagi, jak i poprawie stanu zdrowia.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.