Blog o odchudzaniu.

Na czym polega fenomen jagody goji?

Na czym polega fenomen jagody goji?

Ostatnio obserwuję wielki boom na zdrową żywność. Najlepiej idzie to, co lansują gwiazdy. W związku z tym postanowiłam się przyjrzeć jagodom goji. Są to owoce pochodzące z Chin. Rosną na krzewach o nazwie kolcowój pospolity, czy też łaciński Lycium barbarum. Mogłoby się wydawać, że jagody goji są tworem stosunkowo nowym. Tymczasem są one wykorzystywane w medycynie dalekiego wschodu już od 2500 lat! Ich zastosowanie jest tak wszechstronne, że może się od tego zakręcić w głowie. Goji mogą posłużyć do leczenia najróżniejszych przypadłości: od chorób serca, wątroby i płuc po reumatyzm.

 

Jagody goji jako panaceum?

 

Okazuje się, że tak. Te czerwone owoce zawierają cały szereg witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Są doskonałym źródłem białka, węglowodanów i nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3. Dodatkowo posiadają wiele witamin, takich jak C, B1, B2, B6 czy witamina E oraz minerałów, na przykład fosforu, wapnia, żelaza, miedzi, cynku i selenu. Tak bogaty skład niesie za sobą szereg właściwości prozdrowotnych. Jagody goji przede wszystkim opóźniają procesy starzenia i mają działanie antyrakowe. Dzięki zawartości NNKT wspomagają pracę mózgu, układu krążenia i obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. A przez bogactwo witamin wzmacniają układ kostny.

 

Jakie właściwości na odchudzanie?

No właśnie! Ze względu na charakter bloga najbardziej interesuje mnie ich wykorzystanie przy odchudzaniu. Moim zdaniem najważniejsze, że goji regulują poziom cukru we krwi zapobiegając hipoglikemii, czyli krótko mówiąc cukier nie skacze i nie mamy napadów głodu. Po drugie posiadają błonnik, co może być przez wielu ludzi nie doceniane, a to błąd. Błonnik utrzymuje uczucie sytości i przyspiesza przemianę materii przez co ułatwia walkę ze zbędnymi kilogramami. Szczególnie dobrze mają się diety sokowe bazujące na jagodach goji. W internecie można wyszperać bardzo znane nazwiska gwiazd, które je stosują. Zachowują dzięki temu nie tylko nienaganną figurę, ale przede wszystkim doskonałe samopoczucie. 

Po co testować soczki? Z pewnością mogą być zdrową alternatywą dla kawy, czy niezdrowych napojów gazowanych. Ja postanowiłam przetestować Goji Original z Vital Progres, bo doszukałam się w nich najbardziej naturalnego składu na rynku. Stosuję je już tydzień, a kurację postanowiłam połączyć ze zdrowym odżywianiem i odrobiną ruchu. Wkrótce podzielę się swoimi postępami.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.