Blog o odchudzaniu.

Zakazane środki na odchudzanie cz. 1

Zakazane środki na odchudzanie cz. 1

Do czego mogą się posunąć zdesperowani ludzie, którzy za wszelką cenę chcą schudnąć? Tyczy się to nie tylko kobiet, ale też mężczyzn, którzy kierowani swoimi kompleksami są w stanie przekroczyć wszelkie granice. Panie i Panowie przedstawiam wam jaja tasiemca.

 

Jaja tasiemca.

 

Brzmi strasznie, przerażająco, niedorzecznie? Serio? Zdziwilibyście się co wyskakuje w wyszukiwarce google po wpisaniu “jaja tasiemca na odchudzanie”. Niestety ludzie w pogoni za idealnym wyglądem są w stanie bardzo narazić swoje zdrowie a nawet życie. W naszym pięknym Kraju nad Wisłą tabletki z jajami tasiemca są zakazane. Co ciekawe w Meksyku można je kupić legalnie. What? Prawda, co gorsza w Polsce jaja tasiemca są stale nabywane przez internet.

 

Pasożyt.

 

Słowo “tasiemiec” jakie budzi skojarzenia? Do końca nie wiadomo, ktoś coś słyszał, ale jednym uchem wleciało, a drugim wyleciało. Tasiemiec jest robakiem płaskim, którego ostatecznym żywicielem są kręgowce, na przykład człowiek. Po połknięciu jaj główka tasiemca przyczepia się do ściany jelita i zaczyna rosnąć osiągając długość nawet kilku metrów. Tasiemiec jest pasożytem, z tego powodu nie posiada swojego układu trawiennego. Wszystkie substancje potrzebne mu do wzrostu pochłania z pożywienia, które zjada jego żywiciel, w tym przypadku człowiek. Połknięcie jaj tasiemca  to nie panaceum, ale prawie samobójstwo! Nie żywi się tkanką tłuszczową, tylko składnikami pokarmowymi niezbędnymi człowiekowi do przeżycia. Utrata wagi następuje z powodu skrajnego wycieńczenia organizmu!

 

Prawdziwa historia.

 

O kuracji tabletkami na odchudzanie z tasiemcem Ania usłyszała gdzieś przypadkiem. Miała tylko 20 lat a ważyła już 86 kilo. Złe nawyki żywieniowe wyniosła z domu. Próbowała się odchudzać na własną rękę, ale po schudnięciu kilku kilo wszystko wracało do poprzedniego stanu rzeczy. Zaczęła szperać w internecie i znalazła ogłoszenie wychwalające tabletki z jajami tasiemca pod niebiosa. Autor owego ogłoszenia grzmiał, że dzięki nim można zrzucić do 12 kg w ciągu miesiąca. Po tylu nieudanych próbach odchudzania brzmiało to zbyt pięknie. Cena z opakowanie 30 tabletek była niebotyczna, bo 1800 złotych. Ale dla Ani nie stanowiło to przeszkody, bo była bardzo zdesperowana.

 

Wszystko zgodnie z instrukcją.

Na papierku dołączonym do opakowania nielegalnych tabletek na odchudzanie wszystko wyglądało pięknie. Wystarczy brać jedną pigułkę z na tydzień i waga zacznie spadać. Niestety to co spotkało Anię po zastosowaniu tabletek z jajami tasiemca bardzo ją rozczarowało. Zamiast wagi zaczęło spadać jej samopoczucie, a kilogramy stały w miejscu jak zaklęte. Odczuwała okropne rozdrażnienie i brak energii, zawroty głowy, naprzemiennie brak apetytu i napady głodu, zaparcia i biegunki. Jednak Anka nie dawała za wygraną i przyjmowała magiczne tabletki dalej, żyjąc w męczarniach już czwarty tydzień. Dopiero wtedy pojawiły się pierwsze efekty. Po 3 miesiącach kuracji waga spadła o 20 kg, czym nasza bohaterka poczuła się bardzo zmotywowana.

Kuracja jajami tasiemca zakończyła się dla niej w momencie kiedy straciła przytomność. Na całe szczęście jej siostra była w mieszkaniu i szybko wezwała karetkę. Anka nie miała wyjścia i po obudzeniu się w szpitalu musiała powiedzieć co się stało. Lekarz strasznie ją skrzyczał. Okazało się, że miała bardzo powiększoną wątrobę i była już praktycznie jedną nogą w grobie.

 

Happy Ending.

 

Ta historia skończyła się i tak nadzwyczaj optymistycznie, ponieważ zwieńczyło ją wydalenie poskręcanego 1,5 metrowego tasiemca. Żeby pozbyć się tasiemca, wbrew zapewnieniom sprzedawców tych cudownych tabletek na odchudzanie, często zwykła kuracja odrobaczająca jest niewystarczająca, lub ciągnie się miesiącami. Może też dojść do sytuacji, w której tasiemiec trafi do krwioobiegu i zagnieździ się poza układem pokarmowym, na przykład w oku, a nawet w mózgu. Wtedy pozbycie się go jest całkowicie niemożliwe.

 1 thought on “Zakazane środki na odchudzanie cz. 1”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.