Blog o odchudzaniu.

Zakazne środki na odchudzanie cz. 3

Zakazne środki na odchudzanie cz. 3

Jak wiele jest gotowy poświęcić zdesperowany człowiek dla osiągnięcia upragnionego wyglądu? Zdecydowanie za dużo: zdrowie a nawet życie. Bezsenność, kołatanie serca, arytmia, depresja, ból kości, brak łaknienia naprzemiennie z bulimicznymi napadami głodu. To bardzo niewiele w porównaniu z ryzykiem śmierci występującym przy przyjmowaniu zakazanego środka na odchudzanie jakim jest Adipex

 

Adipex.

 

Co to takiego? Adpiex zawiera w składzie fenterminę, czyli pochodną amfetaminy i wpływa na organizm bardzo podobnie do niej. Fentermina to  organiczny związek chemiczny z grupy fenyloetyloaminy. Wpływa na wydzielanie większych ilości neuroprzekaźników z grupy katecholamin czyli adrenaliny obwodowo oraz dopaminy i noradrenaliny w mózgu. Oddziaływanie farmakologiczne fenterminy przejawia się między innymi pobudzeniem psychomotorycznym oraz zmniejszeniem łaknienia.

(źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Fentermina)

 

Skutki uboczne.

 

Wydawałoby się, że to idealny środek na odchudzanie? Nic bardziej mylnego! Bowiem przyjmowanie pochodnej amfetaminy powoduje poważne skutki uboczne, takie jak: zaburzenia wzroku i słuchu, czy arytmia serca, mogąca w skrajnych przypadkach prowadzić do zgonu na skutek niewydolności krążenia, wycieńczenie organizmu. Jednym z najczęściej zgłaszanych efektów ubocznych po zażyciu Adipexu jest kołatanie serca. Jednak wiele osób skarży się też na suchość w ustach, przeczucie zbliżającej się śmierci, depresję, zawroty głowy i ból narządów wewnętrznych.

 

Historia Pauliny.

 

Paulina była zwyczajną dziewczyną. Nie była gruba, ale postanowiła zostać prawdziwą “miss fitness”. Zaczęła odżywiać się zdrowo i ćwiczyć, jednak rezultaty wciąż nie były dla niej zadowalające. Wtedy znalazła na forum o odchudzaniu ogłoszenie o cudownym,ale zakazanym środku na odchudzanie. Nie był nawet bardzo drogi, bo paczka 100 tabletek kosztowało 280 złotych. Opis też był zachęcający, sprzedawca zapewniał, że Adipex to skuteczny środek na odchudzanie, a stosowany zgodnie z ulotką nie jest niebezpieczny. Jednak odbiór osobisty nie wchodził w grę. Paulinie zapaliła się czerwona lampka, ale wizja przypływu sił i zahamowania apetytu popchnęła ją do zakupu.

Pierwsze skutki uboczne zaczęła odczuwać niemal natychmiast. “Prześladowała mnie uporczywa suchość w ustach, kołatanie serca i okropne zawroty głowy. Ale byłam zbyt zaślepiona obietnicą pięknego ciała, żeby się opamiętać. Dzisiaj już wiem, że zrobiłam największą głupotę w życiu!”. Niestety Paulina nie uznała tych symptomów za przestrogę przed Adipexem i kontynuowała kurację. Schudła 15 kg, ale zapłaciła ogromną cenę. Po półtora miesiąca o mały włos nie umarła. Trafiła do szpitala z objawami arytmii serca, zapaleniem nerek i ciężką depresją. “Czułam, że umieram! Bolało mnie wszystko, każda kość i wszystkie narządy wewnętrzne. Dodatkowo po odstawieniu Adiego zaczęły mnie nękać napady bulimicznego głodu i ciężka depresja. Odradzam wszystkim, nigdy nie próbujcie zaczynać z Adim!”.

 

Depresja.

 

Rzeczywiście, to depresja jest najczęstszym skutkiem ubocznym po kuracji odchudzającej Adipexem. Dłuższe stosowanie może też doprowadzić do uzależnienia. Wynika to ze składu chemicznego środka będącego pochodną amfetaminy. Nagłe zaprzestanie stosowania zakazanych środków na odchudzanie powoduje też silne reakcje skórne (wysypki i owrzodzenia), bezsenność, nadmierne pobudzenie i irytację a nawet zmiany osobowości!

 

Czy warto?

 

Odpowiedź jest oczywista, potwierdzają to wszystkie osoby, które stosowały Adipex. Nie warto! Wszystkie skutki uboczne mogą spowodować nieodwracalne zmiany w organizmie. Utrata kilku kilo zdecydowanie nie jest warta cierpienia, które czeka osoby zażywające Adipex. Żyjemy w XXl wieku, powszechnie wiadomo, że już od dawna zdrowe odchudzanie jest możliwe. Kup wygodne buty, kolorowy strój na siłownię i zacznij żyć zdrowo. To zaprocentuje na przyszłość zdecydowanie lepiej, niż zatrucie organizmu fenterminą.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.